Kurumsallık için alan adın uzantılı özel e-posta kullanmalısın

Geçmiş yazılarımızda, firman ya da hizmetlerin hakkında potansiyel hedef kitlene bilgi sunduğun web sitesinde nelere dikkat etmelisin, ne tür içeriklere yer vermelisin açıklamaya çalışmıştık. (Buraya tıklayarak ilgili makaleye ulaşabilirsin)

Şimdi de kurumsal kimliğin en önemli internet unsurlarından biri olan e-posta konusuna değineceğiz.

Kurumsallık için alan adın uzantılı özel e-posta kullanmalısın

Günümüzde e-posta, en çok kullanılan iletişim araçlarının başında gelmektedir. Dijital çağa geçişle birlikte değişen kullanıcı eğilimleri, firmalar için e-postaları daha da önemli hale getirmiştir. Bu noktadan hareketle, e-posta kullanırken dikkat etmen gerekenleri senin için derledik.

Firman için kullanacağın e-postalar alan adına ait uzantıya sahip olmalı, örneğin; info@cloudsweb.com. Genel geçer e-posta servisleriyle (Hotmail, Gmail, Yahoo vb.) oluşturduğun e-posta hesaplarını kullanmamalısın.

Web sitenin iletişim kısmında "cloudsweb@gmail" gibi genel geçer e-posta adreslerine yer vermemeli, bu tarz e-posta hesaplarıyla yazışma gerçekleştirmemelisin. Bunun yerine, seni daha profesyonel gösteren "info@cloudsweb.com, bilgi@cloudsweb.com vb." kurumsal e-posta adresleri kullanmalısın.

Ayrıca, şahısların firmalar ile yaptıkları yazışmalarda da benzer durumlar geçerlidir. Bu tip yazışmalarda isimsoyad@alanadiniz.com gibi özel e-posta adreslerini kullanman, daha fazla ciddiye alınmanı sağlar.

20.01.2015
Yorumlar
Yorumlar ile ilgili tüm sorumluluk yorum yazan kişiye/hesaba aittir.
Yorumlar ile ilgili Clouds Web hiç bir sorumluluk kabul etmemektedir ve istediği yorumu bilgilendirme yapmadan. kaldırma hakkına sahiptir.
Clouds Web Blog'a Dön