Firma Web Sitenin Ana Sayfası İçin Tavsiyeler

Etkileyici Görseller Kullan

Web sitenin ana sayfasında yer alan banner alanında firmanı temsil eden kaliteli görseller kullanmalısın. Görsellerin firma, hizmet ya da ürünlerin hakkında doğru mesaj vermesine, estetik ve etkileyici olmasına dikkat etmelisin.

Firma Web Sitenin Ana Sayfası İçin Tavsiyeler

Firmandan Bahset

Firman hakkında 2-3 satırlık kısaca detaya yer vermeli ve ilgili alanda linklendirme yaparak okuyucuları kurumsal bilgi sayfana yönlendirmelisin. Böylelikle, firman hakkında bilgi sahibi olmayan bir ziyaretçiye kısa süre içerisinde kurumsal kimliğini yansıtabilirsin.

Ürünlerini ve Hizmetlerini Sergile

Ana sayfanda firman için en çok önem taşıdığını düşündüğün ürün ve hizmetine yer vererek, web siteni ziyaret eden kişilerin ilgisini kolaylıkla istediğin noktaya yoğunlaştırabilirsin.

Harekete Geçmek İçin Teşvik Et

Call to Action (Harekete Geçiren Mesaj) ile web siteni ziyaret eden kişileri harekete geçir. "Hemen Bilgi Al", "Biz Sizi Arayalım", "Bugün İçin Geçerli Kampanya", "Hemen Sipariş Ver" vb. mesajlarla ziyaretçilerini aksiyon almak için tetikle.

Sosyal Medya Hesaplarına Yer Ver

Web site ziyaretçilerinin rahatlıkla görebileceği makul bir alanda sosyal medya hesaplarına yer vermelisin. Sosyal medya hesapları, ziyaretçiler ile aranda bağ oluşmasını sağlar.

İletişim Bilgilerini Göster

Sitenin alt kısmında (footer) rahatlıkla iletişim kurabilecek en az bir adet telefon numarası ve e-posta adresine yer vermelisin. Mümkünse açık adres, faks ve varsa diğer telefon numaralarını da belirtmen sana fayda sağlayacaktır.

19.01.2014
Yorumlar
Yorumlar ile ilgili tüm sorumluluk yorum yazan kişiye/hesaba aittir.
Yorumlar ile ilgili Clouds Web hiç bir sorumluluk kabul etmemektedir ve istediği yorumu bilgilendirme yapmadan. kaldırma hakkına sahiptir.
Clouds Web Blog'a Dön