Web Sitenin İçeriğini Neden Güncel Tutmalısın?

Web sitelerinde yer alan metinsel ve görsel içerikler, kullanıcılara anlık olarak ulaşmaktadır. Hızlı ve kolay ulaşılan her bilgide olduğu gibi web site içerikleri de kısa süre içerisinde yetkinliğini yitirebilmektedir. Bu noktada, web sitenin içeriklerini güncel tutman fazlasıyla önem taşımaktadır. Güncel olmayan içerikler ilgi çekmeyeceği ve arama motorları gözünde web siten katma değer yaratmayan bir yapıya bürüneceği için ziyaretçi sayın gün geçtikçe azalacaktır. Dolayısıyla, web sitende ne kadar güncel ve gerçekten fayda sağlayan içeriğe yer verirsen, ziyaretçi sayısında da o kadar artış olacağını göreceksin.

Web Sitenin İçeriğini Neden Güncel Tutmalısın?

Web site içeriklerini bir plan doğrultusunda sistematik şekilde güncellemen sana fayda sağlayacaktır. İçerik stratejini oluştururken gündemdeki konuları takip etmeye dikkat et. Güncel konulara özgün içeriklerle yer ver ki, arama motorları da emeğinin karşılığını web siteni zaman içerisinde üst sıralara taşıyarak versin. Arama motorlarında web sitenin üst sıralarda çıkması fark edilmeni kolaylaştıracak, hedef kitlenin daha hızlı ve pratik şekilde sana ulaşabilmesini sağlayacak, popülariteni arttıracaktır.

Unutma; web site içeriğinin güncel olması, kemikleşmiş ziyaretçi kitlesi oluşturmanı ve yeni ziyaretçiler kazanmanı sağlayacaktır.

28.01.2015
Yorumlar
Yorumlar ile ilgili tüm sorumluluk yorum yazan kişiye/hesaba aittir.
Yorumlar ile ilgili Clouds Web hiç bir sorumluluk kabul etmemektedir ve istediği yorumu bilgilendirme yapmadan. kaldırma hakkına sahiptir.
Clouds Web Blog'a Dön