Web Site İçerik Görünümünde Dikkat Etmen Gereken 5 Detay

Web sitenin arayüzü ve diğer altyapısal detaylarından sonra dikkat etmen gereken en önemli konu sitendeki içeriklerdir. Web sitenin amacına ulaşması, ziyaretçilere gerekli bilgiyi verebilmesi için içeriklerinde bazı detaylara dikkat etmelisin.

Web Site İçerik Görünümünde Dikkat Etmen Gereken 5 Detay

Kopyala - Yapıştır İçerikler Kullanma

Mümkün olduğunca başka bir web sitesi veya kaynaktan direkt kopyala - yapıştır yaparak elde ettiğin içerikleri kullanma. Eğer illa kullanacaksan da, ilgili içerikleri bir editör ile mutlaka kontrol et ve gereksiz kod, renk vb. detaylardan ayrıştır. Başka kaynaklardan kopyalayıp, yapıştırdığın içerikler web sitene yabancı kodlar taşıyacağı için görünümün bozulmasına yol açar.

Gereksiz Boşluklardan Kaçın

İçeriklerini oluşturduktan sonra sayfa içerisindeki çeşitli bölümlerde ve bilhassa son paragrafta gereksiz boşluk var mı kontrol et. Paragraflar ve cümleler arasındaki fazlalık boşluklar, içeriğinin okunmasını zorlaştırır.

Küçük ve Kalitesiz Resim Yükleme

İçerikte yer vermek istediğin resim çok küçük veya kalitesizse hiç görsel kullanma daha iyi. Küçük resimler içerik sayfasında piksellenerek görüntülenir, bütünlüğü bozar ve kötü izlenim bırakır.

Fazla Renk Kullanma

Renkler, her ziyaretçide farklı çağrışım yapabilir ve karmaşaya sebebiyet verebilir. Bu nedenle, web site konseptinle uyumlu, ziyaretçilerin içeriklere rahatlıkla odaklanmasına imkan tanıyacak şekilde az ve öz renk kullanman sana fayda sağlayacaktır.

BÜYÜK HARFlerden Oluşan Cümlelerden Uzak Dur

İnternet ortamında, tamamen büyük harflerden oluşan cümleler "BAĞIRMAK" anlamına gelmektedir. Web site içeriklerinde dikkat dağıtan ve olumsuz hissiyat yaratan bu tarz rahatsız edici yapılanmalardan uzak dur. Dikkat çekeceğim derken, mevcut ziyaretçiden olma!

17.02.2015
Yorumlar
Yorumlar ile ilgili tüm sorumluluk yorum yazan kişiye/hesaba aittir.
Yorumlar ile ilgili Clouds Web hiç bir sorumluluk kabul etmemektedir ve istediği yorumu bilgilendirme yapmadan. kaldırma hakkına sahiptir.
Clouds Web Blog'a Dön