Web Siten Neden Mobil Uyumlu Olmalı

Günümüzde mobil cihazlardan internet erişim rakamlarının, dizüstü ve masaüstü internet erişim oranlarına yaklaştığını artık hepimiz biliyoruz. Bu oranlar gün geçtikçe mobil cihaz lehine artmakta; bunun doğal sonucu olarak bir web sitesinin mobil uyumlu olması giderek daha da önemli hale gelmekte.

Bu yazıda, bir web sitesinin neden mobil uyumlu olması gerektiğini 5 başlık altında özetleyeceğiz.

Web Siten Neden Mobil Uyumlu Olmalı

Mobil cihazlardan internet erişimi artıyor

Teknolojideki gelişmeler ile günümüzde hepimiz akıllı telefon ve tabletler kullanıyoruz. Buna bağlı fark etmesekte, artık evimizdeki bilgisayarları açmıyoruz bile. Mobil cihazların getirdiği rahatlık, taşıma kolaylığı ve her yerden erişim sağlama imkanıyla, alışveriş sitelerine ve aradığımız bilgilere erişirken mobil cihazlarımızı kullanıyoruz.

Tüm cihazlarda kusursuz görünüm önem kazandı

Mobil cihazlardan internet erişimi arttıkça, web sitelerinin mobil uyumlu ve ilgili ekran çözünürlüğüne göre okunabilir olması bu süreçte önemini katladı. Web sitenin mobil uyumlu olması, siteni ziyaret eden tüm kişilerin, siteni doğru görmesini ve okunabilir olmasını sağlar.

Kolay erişim, ziyaretçi memnuniyetini getirir

Web sitenin her cihazdan erişilebilir ve okunabilir olması ziyaretçilerinin aradığını kolay bulmasına ve siten üzerinden gerekli bilgilere ulaşmasına yardımcı olur. Bu da ziyaretçilerinin seninle iletişime geçmesini ya da sitenden doğru bilgiyi kolayca almasını sağlar.

Google mobil uyumlu site sever

Daha önceki yazılarımızda da paylaşmıştık (Google, Responsive Web Sitelerinden Hoşlanır [yazısı]), Google artık mobil uyumlu siteleri arama sonuçlarında öne çıkarıyor, çünkü mobil uyumlu siteler kullanıcıları memnun edip, taleplere cevap veriyor.

En ekonomik çözüm mobil uyumlu web sitesi

Bir web veya alışveriş sitesinin ek olarak mobil versiyon ya da uygulamasını yaptırmak sana oldukça pahalıya patlayabilir. Oysaki sitenin altyapısı mobil uyumlu, HTML5 teknolojisine sahipse, az harcamayla, tüm cihazlara uyumlu bir siteye sahip olabilirsin.

22.02.2015
Yorumlar
Yorumlar ile ilgili tüm sorumluluk yorum yazan kişiye/hesaba aittir.
Yorumlar ile ilgili Clouds Web hiç bir sorumluluk kabul etmemektedir ve istediği yorumu bilgilendirme yapmadan. kaldırma hakkına sahiptir.
Clouds Web Blog'a Dön