Manşet Uygulaması İçin 3 Özel Detay

Manşet uygulaması, içeriklerin web site ana sayfasında yer alan banner alanı altındaki bölümde özel bir format ile gösterilmesini sağlar. Öne çıkmasını istediğin sayfaları manşet bölümüne ekleyerek web siteni ziyaret eden kişilerin dikkatini çekebilir, direkt olarak ilgili içeriklere yönelmesini sağlayabilirsin. İster önemli bir haberi, ister ürün ya da hizmeti dilediğin gibi manşetleştirebilir, ziyaretçileri harekete geçmek için teşvik edebilirsin.

Manşet Uygulaması İçin 3 Özel Detay

Biz de Clouds Web kullanıcıları arasında oldukça popüler olan manşet uygulamasına yönelik 3 önemli detayı senin için açıkladık.

Manşette kayda değer içeriklere yer ver

Manşet alanında ziyaretçilerin ilgisini çekebilecek ve gerçekten önem teşkil eden içerikleri kullan. Önce, web sitenin konseptine göre öne çıkaracağın kaliteli içerikleri belirle, ardından manşet alanına uygula. Manşet alanı için işleyeceğin bir tema, sana has içerik stratejisi olsun. Unutma, web sitenin her alanında bütünlük sağlamak önemli.

Manşetteki içerik sayısına dikkat et

Onlarca sayfayı manşet haline getirmen sana yarar değil, zarar getirir. Manşet alanında abartılı miktarda sayfa bulundurman karmaşaya sebebiyet verir ve ziyaretçilerin içeriklere odaklanmasını engeller. Ayrıca emin ol, ziyaretçilerin onlarca manşet içeriğini teker teker incelemek istemez. Estetik görünüm için en az 3, hareketli bir yapı için ise en az 4 adet içeriğe manşet alanında yer ver.

Manşette kullanacağın görsellere özen göster

Manşet görsellerin içerik ile bağlantılı ve kaliteli olmalıdır. İçerik çerçevesinde anlam taşıyan, tamamlayıcı nitelikte görseller kullan. Nizami görünüm için tüm manşet görsellerin aynı ölçüde olmasına ve yüksek çözünürlüklü görseller kullanmaya dikkat et. Çok büyük ya da küçük görseller kullanma, tasarımına göre görsel ölçülerini belirle.

Bu arada, Clouds Web manşet uygulamasını nasıl kullanırım diyorsan, tek yapman gereken yönetim paneli üzerinden içerik sayfasına giriş yapmak (İçerik ve metin işlemleri -> Kayıtlı sayfalar) ve Manşette Göster (İçerik Slider) seçeneğini "Evet" olarak değiştirip, Güncelle butonuna tıklamak.

Manşet Uygulaması İçin 3 Özel Detay
12.03.2015
Yorumlar
Yorumlar ile ilgili tüm sorumluluk yorum yazan kişiye/hesaba aittir.
Yorumlar ile ilgili Clouds Web hiç bir sorumluluk kabul etmemektedir ve istediği yorumu bilgilendirme yapmadan. kaldırma hakkına sahiptir.
Clouds Web Blog'a Dön