Clouds Web Sipariş Modülü Iyzico Sanal Pos Entegrasyon Süreçleri

Clouds Web sipariş modülü ile PayPal, havale/Eft, kapıda ödeme seçeneklerine ek olarak ücretsiz Iyzico sanal pos da kullanılabilmektedir. Iyzico sanal pos aracılığıyla tüm kredi kartlarından tek çekim ödeme alabileceğin gibi, 6 farklı banka kartına da 9 aya kadar taksit seçeneği sunabilirsin. Bu noktada, Iyzico üyesi olabilmek için faal ticari ünvana sahip olman gerektiğini de hemen hatırlatalım.

Iyzico üyelik başvurusunu buradan yapabilirsin.

Clouds Web Sipariş Modülü Iyzico Sanal Pos Entegrasyon Süreçleri

Clouds Web sipariş modülüne sahipsen, Iyzico başvuru, test ve entegre süreçlerini kolayca nasıl yapacağını anlatalım.

Öncelikle web sitende Teslimat ve İade, Gizlilik Sözleşmesi, Mesafeli Satış Sözleşmesi ve içerisinde Visa - Master Kart logosu bulunan (Sayfa başlığı: Kredi Kartı ile Güvenli Ödeme gibi) 4 adet sayfa açıp ana sayfanda göstermelisin.

Daha sonra Iyzico'nun web sitesi üzerinden başvurunu yapmalısın. Daha sonra senden istenecek belgeleri tamamlayıp, belirtilen iletişim adreslerine göndermeli ve Iyzico üye işyeri sayfanda senden istenen bilgileri girerek, "Altyapınız" seçeneğini Clouds Web olarak seçmelisin.

Clouds Web Sipariş Modülü Iyzico Sanal Pos Entegrasyon Süreçleri

Eğer başvurun onaylanırsa, Iyzico senden 1 TL' lik deneme çekimi yapmanı isteyecek. Şimdi sana, nasıl deneme çekimi yapabileceğini aktaracağız. Başlangıç olarak, Clouds Web yönetici ekranında "Sipariş Modül Ayarları" bölümünden Iyzico seçeneğini açık hale getirmeli, ardından da Iyzico Api id ve Secret Key hanelerine, Iyzico üye işyeri sayfandaki hesap ayarları bölümünde yazan (Api anahtarları / Live keys) değerleri girmelisin.

Clouds Web Sipariş Modülü Iyzico Sanal Pos Entegrasyon Süreçleri

Ayarlarını tamamladıktan sonra, deneme için web sitende 1TL ücretlendirmeye sahip ürün satış sayfası oluşturup, gerçek bir kredi kartı ile ilgili ürün için oluşturduğun sayfa üzerinden satın alım işlemi gerçekleştirmelisin. İşlemi tamamladıktan sonra Iyzico'ya deneme çekiminin başarıyla gerçekleştiğini e-posta ile bildirmen yeterli.

İşte hepsi bu kadar! Yukarıda belirtilen işlemlerin ardından Iyzico hesabını tamamen onaylı hale getirecek ve sen de web sitende sanal pos kullanabileceksin, kredi kartıyla ödeme alabileceksin.

Bu arada, yardım ihtiyacı hissettiğin durumlarda destek ekibimizin yanında olduğunu da sakın unutma.

13.03.2015
Yorumlar
Yorumlar ile ilgili tüm sorumluluk yorum yazan kişiye/hesaba aittir.
Yorumlar ile ilgili Clouds Web hiç bir sorumluluk kabul etmemektedir ve istediği yorumu bilgilendirme yapmadan. kaldırma hakkına sahiptir.
Clouds Web Blog'a Dön