Sitende Açık Tema mı, Koyu Tema mı?

Web sitenin tasarımını hazırlarken aklına ilk gelen sorulardan biri de, web sitenin genel tonlamasının açık renklerden mi; yoksa koyu renklerden mi oluşmasıdır.

Sitende Açık Tema mı, Koyu Tema mı?

Bu sorunun cevabını ararken bazı başlıklara dikkat etmelisin.

Öncelikle logonun renkleri sitenin açık veya koyu temalı olup olmaması için belirleyici olan en önemli faktördür.

Açık tonlara sahip bir logon varsa koyu tema kullanman, sitenin görselliği için çok daha iyi olacaktır. Klasik beyaz zemin üstüne çizilmiş koyu tonlara sahip bir logon varsa da elbette ki açık bir tema seçmen doğru olur.

Genel olarak şunu bilmelisin ki, açık tonlu temalı siteler görsel açıdan güçlüdür ve sade görünüm yaratmak daha kolaydır. Açık tonlamalı bir site, ziyaretçilere daha net ve açıklayıcı görünebilir.

Clouds Web ile oluşturulmuş , genel hatları açık tonlara sahip bir site: perincek.com.tr

Sitende Açık Tema mı, Koyu Tema mı?

Koyu tonlamalı siteler ise, görsel ve renk seçimi doğru yapıldığında, güçlü bir vurgu yaratacağından güzel sonuçlar doğurabilir.

Clouds Web ile açılan , genel hatları koyu tonlara sahip bir örnek: sporakademisibesyohazirlikkursu.com

Sitende Açık Tema mı, Koyu Tema mı?

Koyu tonlamalı bir sitede, açık tonlamalı bir siteye göre, görsel açıdan doğru öğeler kullanmaya daha çok dikkat etmelisin. Açık tonlamalı siteler, bir çok görsel problemi de kendiliğinden ortadan kaldırırken, koyu temalı sitelerde görsellerdeki en ufak bir problem net bir şekilde ortaya çıkabilmektedir.

22.03.2015
Yorumlar
Yorumlar ile ilgili tüm sorumluluk yorum yazan kişiye/hesaba aittir.
Yorumlar ile ilgili Clouds Web hiç bir sorumluluk kabul etmemektedir ve istediği yorumu bilgilendirme yapmadan. kaldırma hakkına sahiptir.
Clouds Web Blog'a Dön