Ürün veya Hizmetlerin için Kullandığın Görsellerde Nelere Dikkat Etmelisin?

Web sitende ürün veya hizmetine ait görseller, ziyaretçilerinin en çok dikkat edeceği ve detaylı inceleyeceği unsurlardan biridir.

Ürün veya Hizmetlerin için Kullandığın Görsellerde Nelere Dikkat Etmelisin?

Şimdi sana bu görseller ile ilgili dikkat etmen ve özen göstermen gereken önemli konuları açıklamaya çalışacağız.

Görsellerin benzersiz olmalı

Ürün veya hizmetine ilişkin görseller başka kaynaklarda kullanılmayan, senin tarafından üretilmiş özelliklerde olmalı.

Aynı ürüne ait binlercesi internette bulunan bir fotoğraf yerine, benzersiz, hiç görülmemiş bir fotoğraf sunman ziyaretçilerinin dikkatini çekecektir.

Görseller profesyonel ve net olmalı

Mümkünse ürün veya hizmetine ilişkin fotoğrafları profesyonel bir ortamda üret. Böylelikle görsellerin ziyaretçilerin tarafından daha çok ilgi çekici olacaktır.

Bunun için illaki profesyonel kamera yada fotoğrafçıya ihtiyacında yok. Uygun bir doğal ışık ortamında, makul düzeylerde bir fotoğraf makinası ya da telefon ile kendin de çok başarılı fotoğraflar çekebilirsin.

Görsellerini yüksek, yeterli çözünürlükte sunmaya çalış

Fotoğraflarını web sitene aktarırken uzun kenarı en az 1000px olarak ayarlayıp yükle. Küçük resimleri yüklemekten kaçın. Görsel olarak olduğundan küçük, piksellenmiş fotoğraflar ziyaretçilerinin gözünde kötü izlenim bırakır.

Ek olarak, fotoğraflarının uzun ve kısa kenar ölçülerini siten üzerinde oynama, tüm görseller aynı oranda büyükülükte görünsün diye kendini yıpratma. Bırak oldukları gibi, net gözüksünler.Bu konuda dikkat etmen gerekn nokta, yanyana kullandığın fotoğraflarda bütünlüğü sağlamak açısından benzer ölçülerde fotoğraflar kullanmaktır.

Birden fazla, farklı açılardan çekilmiş fotoğraf

Eğer mümkünse göstermek istediğin ürün ya da hizmetinin birden fazla fotoğrafını web sitende sergile.

Özellikle sunduğun bir ürünse, farklı açılardan çekilmiş en az 3-4 görseli web sitende göster.

Böylece ziyaretçilerin ilgili görsellerden bir çok anlam çıkarabilir ve ürün yada hizmetini anlamaları kolaylaşabilir.

*

Not: Clouds Web Premium Plus kullanıcıları, binlerce telif hakkı ödenmiş hazır görsellerin bulunduğu Clouds Web havuzundan istediği görselleri seçip ana sayfalarına uygulayabilmektedirler. Konuyla ilgili blog yazımızı okumak isterseniz: Clouds Web Görsel Havuzu Kullanman için 5 Neden

03.05.2015
Yorumlar
Yorumlar ile ilgili tüm sorumluluk yorum yazan kişiye/hesaba aittir.
Yorumlar ile ilgili Clouds Web hiç bir sorumluluk kabul etmemektedir ve istediği yorumu bilgilendirme yapmadan. kaldırma hakkına sahiptir.
Clouds Web Blog'a Dön