Ürün içerikli sitelerde sipariş modülü kullanılmasının faydaları

Kurumsal tanıtım sitelerinde olması gereken en önemli detaylar firma kimliği, iletişim, hizmetlere yönelik sayfalar ve ürün detaylarının yer aldığı sayfalardır.

Ürün içerikli sitelerde sipariş modülü kullanılmasının faydaları

Her firmanın ürünleri internet üzerinden satılabilir nitelikte olmasa da, ürünlerin detayları görselleri, varsa dokümanlarına yer vermek ürün içerikli sitelerde olması gereken en önemli detaylardır. Ziyaretçiye site üzerinde ürüne ait tüm detayların sunulması ziyaretçiyi tatmin edecek bir bilgi birikimi bulunması ziyaretçiyi, müşteri olmaya yönlendirmedeki en başarılı yöntemlerden biridir.

Düşün ki, araştırdığın bir ürüne ait tüm detayları içeren bir web sitesini mi; yoksa sadece görsel ve ürün adı olan bir web sitesini mi daha çok ciddiye alır, güvenilir bulursun? Elbette her ciddi araştırma yapan kişi kendisine daha çok bilgi veren siteyi daha güvenilir bulacaktır.

Sayfadaki teknik detaylar yeterli doygunluğa ulaştıktan sonra ikinci adım, ziyaretçinin ürün alımına yönelik tüm kolaylıkları sağlamaktır. Telefon ile irtibat yaygın olan şekilde kullanılan yöntemdir; ancak günümüzde kredi kartı ile ödemenin bir çok kolaylık sağlayan opsiyonu ortaya çıkmış durumdadır.

Site üzerinde ürünü inceleyen bir kişi aynı zamanda satın alım işlemini de kolayca gerçekleştirebilmelidir. Ürün satışı yaygın bir satış türü olduğundan ziyaretçiler açısından elektronik ticaret imkanı sağlamak hem mağaza hem de müşteri açısından avantajlıdır.

Özellikle mesai saatlerin dışında site ziyaretçileri bu yöntemi tercih edecek, sadece mesai saati mantığında açık kalan bir mağaza yerine, işletmeniz 24 saat aktif ve satışa hazır konumda olacaktır.

Havale/Eft, PayPal ya da Iyzico altyapısı kullanarak kredi kartıyla sipariş alınmasını sağlayan Clouds Web Sipariş Modülünü buradan inceleyebilirsiniz.

06.05.2015

İlgini çekebilir:

Clouds Web Sipariş Modülü Iyzico Sanal Pos Entegrasyon Süreçleri
Clouds Web - Iyzico Entegresi
Yorumlar
Yorumlar ile ilgili tüm sorumluluk yorum yazan kişiye/hesaba aittir.
Yorumlar ile ilgili Clouds Web hiç bir sorumluluk kabul etmemektedir ve istediği yorumu bilgilendirme yapmadan. kaldırma hakkına sahiptir.
Clouds Web Blog'a Dön