Web Siteni Kullanıcılarını Düşünenerek Oluştur [3]

Günümüzün mobil çağı olduğu düşünülünce, kuşkusuz ki web sitelerinin olmazsa olmazı da mobil uyumluluk, yani tüm cihazlarda kusursuz görünüme sahip olmasıdır.

Tüm cihazlarda kusursuz görünüm

Günümüzde mobil cihazlardan web sitelerine erişim oranı masaüstü ve düzüstü cihazların oranlarını çoktan geçmiş durumda. İnternet kullanımı için iş yaşantımız dışında çoğunlukla tablet ya da akıllı cihazları tercih ettiğimiz bir gerçek.

Hal böyle olunca web sitenin mobil uyumlu olması ziyaretçilerin için çok önemli bir öğedir. Mobil uyumlu, HTML5 ya da responsive (duyarlı) tasarım gibi adlandırılabilen siteler kendisini otomatik olarak cihaz ekranına göre uyarlar; böylece okunma ve görüntü kaybı olmadan ziyaretçiye sunulurlar.

Tüm cihazlarda kusursuz görünüm

Bunun sonucu kullanıcı hangi cihazdan erişim yaparsa yapsın, ek bir işlem yapmadan ve zorlanmadan siteyi kolayca gezebilir, içerik ve görsellerini görüntüleyebilir.

Mobil uyumlu web siten ile ziyaretçilerine eşsiz bir kullanım kolaylığı sağladığın gibi, ziyaretçilerinin sitende kalma süresini de uzatmış olur ve web sitenden sağladığın faydayı en yüksek düzeye çıkartabilirsin.

Son olarak arama motoru devi Google'ın da mobil uyumlu siteleri daha çok sevdiğini ve zamanla arama sonuçlarını mobil uyumlu sitelerin lehine geliştireceğini de belirtelim. Konu ile ilgili yazımıza buradan erişebilirsin.

19.06.2015

Yorumlar
Yorumlar ile ilgili tüm sorumluluk yorum yazan kişiye/hesaba aittir.
Yorumlar ile ilgili Clouds Web hiç bir sorumluluk kabul etmemektedir ve istediği yorumu bilgilendirme yapmadan. kaldırma hakkına sahiptir.
Clouds Web Blog'a Dön