Yıllarca Ana Sayfanda Kalan (Web Sitemiz Açıldı) Haberi Olmasın

Bir web sitesi, ziyaretçisi için ne kadar yarar sağlayabilecek içeriğe sahipse o kadar başarılı demektir. Yararlı içerikse, ziyaretçinin aradığı konuda en güncel ve en kapsamlı bilgileri kapsamaktadır. Bu doğrultuda web sitesinde içeriklerin güncel olmaması da ziyaretçi için ve aynı zamanda arama motorları için olumsuz bir durum oluşturur.

Yıllarca Ana Sayfanda Kalan Web Sitemiz Açıldı Haberi Olmasın

Elbette her içerik, yapısı gereği ile zaman içerisinde güncellemeye uygun olmayabilir, firma profili, hakkımızda bilgileri ya da ürün bilgileri gibi...

Ancak ziyaretçide yeni bilgilere ulaşma ihtiyacı duyuracak; haberler, duyurular, kampanyalar gibi başlıklarda içeriklerin güncel olması, ziyaretçinin web sitesine olan güveni sağlamasında ve web sitesini takip etmesinde çok önemli bir payı vardır.

Bu konuda en çok karşılaşılan hatalardan biri ise sırf site dolu görünsün diye eklenen ama ilk site içeriği eklenirken konmuş ve sonradan hiç güncellenmeyen haberler bölümüdür.

Site açılışı üzerinden 2 sene geçmesine rağmen, ana sayfasında halen "Web Sitemiz Açıldı" haberini görebileceğin bir çok web sitesi vardır. Bunu farkettiğinde büyük olasılıkla diğer içeriklere de güvenemiyeceğini düşünerek konuyla ilgili farklı web sitesi aramaya başlamışsındır.

Bizden sana ufak bir tavsiye: sırf içerik olsun diye siteni gereksiz konularla doldurma; içeriğin özgün ve güncel olsun, buna bağlı web siten yeni ve seni takip eden ziyaretçilerle dolsun :)

27.07.2015

Yorumlar
Yorumlar ile ilgili tüm sorumluluk yorum yazan kişiye/hesaba aittir.
Yorumlar ile ilgili Clouds Web hiç bir sorumluluk kabul etmemektedir ve istediği yorumu bilgilendirme yapmadan. kaldırma hakkına sahiptir.
Clouds Web Blog'a Dön