Mobilde Daha Hızlı Olabilmek İçin Kullanıcıların Dikkat Etmesi Gereken Temel Unsurlar

Mobilde daha hızlı olabilmek için kullanıcıların dikkat etmesi gereken temel unsurlar

Google tarafından yapılan mobil sıralamanın öncelik kazanacağı duyurusuyla mobil site yükleme hızının bir sıralama kriteri haline geleceği de belli oldu. Bu nedenle mobilde daha hızlı olabilmek adına ''kullanıcıların'' bazı temel noktalara dikkat etmesi gerekir.

  • Sayfa yapınızı karmaşıklaştırmayın, mümkün olduğunca basit, anlaşılır sayfalar oluşturun. Gereksiz geçiş sayfalarına, alt kategorilere yer vermeyin.
  • Bir sayfa yüklendiğinde o sayfada ne kadar çok veri sorgulanıyorsa hızınızı da o kadar etkiler. Gereksiz widget vb eklentilerden kaçının (hava durumu, dünya saati, döviz kuru, reklamlar vb.).
  • Siteye ekstra yük oluşturduğu için arka plan resmi kullanmamaya, sade arka planlar tercih etmeye dikkat edin.
  • Gereksiz büyüklükte dosya (görseller, kataloglar vb.) barındırmayın, dosyalarınızı mümkün olduğunca sıkıştırarak/küçülterek sitenize ekleyin. Bir grafik programı kullanamıyorsanız ücretsiz ve online işleyen resim sıkıştırma sitelerinden yararlanın.
  • Resimlerinizin formatına dikkat edin, PNG veya JPG gibi standart formatları tercih edin.
  • Ve her zaman kullanıcı deneyimini dikkate alın ve sayfalarınızın açılış hızının, ziyaretçinin bağlantı hızına da bağlı olduğunu unutmayın.

26.12.2016

Yorumlar
Yorumlar ile ilgili tüm sorumluluk yorum yazan kişiye/hesaba aittir.
Yorumlar ile ilgili Clouds Web hiç bir sorumluluk kabul etmemektedir ve istediği yorumu bilgilendirme yapmadan. kaldırma hakkına sahiptir.
Clouds Web Blog'a Dön