Yerel İşletmelerde Yerini Al, Potansiyel Müşterileri Kaçırma

Yerel İşletmelerde Yerini Al, Potansiyel Müşterileri Kaçırma

İçinde bulunduğumuz dijital dünyanın istatistiklerine baktığımızda çok çarpıcı verilerle karşı karşıya olduğumuzu görüyoruz ve bu istatistikleri doğru gözlemeyerek işletmeler adına ne kadar yararlı adımlar atılabileceğini öngörebiliyoruz.

Son verilere göre Türkiye'de 59 milyon kişi internet erişimine sahip ve bu kullanıcılar günde ortalama 7 saatini bilgisayarlarından, 3 saatini de telefonları vasıtasıyla internete bağlanarak geçirmektedirler. Bu çarpıcı veriler bizlere öncelikle bir işletme için internetin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor ve bu dijital dünyada var olarak işletmesine nasıl bir katkı sağlayabileceğinin sinyallerini veriyor.

Öncelikle internette var olmanın bir çok farklı yolu var, bu yollardan bazıları işletmeler için bütçe ayırma zorunluluğu getirirken bazıları ise tamamen ücretsiz bir şekilde uygulanabilir yöntemlerdir. Ücretsiz ama etkili yöntemlerin başında ise yerel işletme kayıdı gelmektedir. Google My Business ve Yandex Rehber bu anlamda hizmet vermekte olan ve işletmelerin iletişim biglilerini, haritalarını, fotoğraflarını, açıklamalarını eklemelerine olanak veren dizinlerdir.

İşletmeni yerel işletmelere kayıt ettirerek, kullanıcılar bu dizinlerde arama yaptığında bulunduğun bölgede arama yapan kullanıcılara, işletmenin haritalar ve arama sonuç sayfalarında görüntülenmesini sağlamış olursun. Bu sayede işletmenin bulunduğu coğrafi konum yakınlarında verdiğin hizmet ile ilgili yani işletmeni arayan kullanıcıya nokta atışı ulaşmış ve potansiyel müşterileri kazanmak için önemli bir adım atmış olursun.

Yerel işletme kayıtları için aşağıdaki linklerden yardım alabilirsin.

Google My Business https://www.google.com/intl/tr/business/go/

Yandex Rehber https://yandex.com.tr/sprav/add/

12.08.2017

Yorumlar
Yorumlar ile ilgili tüm sorumluluk yorum yazan kişiye/hesaba aittir.
Yorumlar ile ilgili Clouds Web hiç bir sorumluluk kabul etmemektedir ve istediği yorumu bilgilendirme yapmadan. kaldırma hakkına sahiptir.
Clouds Web Blog'a Dön