Sosyal Medyada Remarketing Reklamları ile Bilinilirliğini Arttırabilirsin

Günümüz teknolojisinde internet üzerinde bir çok pazarlama yöntemi bulunmaktadır. Bunların içerisinde hiç kuşkusuz en etkilisi "Remarketing" yani yeniden pazarlama reklamlarıdır.

Sosyal Medyada Remarketing ile Bilinilirliğini Arttırabilirsin

Yeniden pazarlama, bir web sitesini ziyaret eden kullanıcılara, sonrasında başka mecralarda da ziyaret ettiği site - ürün - hizmet ile ilgili reklamların gösterilmesidir. Siteni ziyaret eden kişi, 2. veya daha fazla kez ilgilendiği ürün, servis ya da hizmetle farklı mecralar üzerinde karşılaşır ve ziyaretçide marka bilinirliği oluşması sağlanır. Ek olarak ürün, servis veya hizmetlerinden potansiyel müşterin olma ihtimalini de arttırır.

Özellikle hemen herkesin hesabı bulunan Facebook remarketing reklamları, ziyaretçilerin için çok etkili olabilir. Bunun için yapman gereken Facebook Reklamları bölümünden bir dönüşüm pikseli oluşturup, Facebook'un verdiği izleme kodunu sitene yerleştirmektir. Web sitene eklediğin kod sayesinde, cookieler kullanılarak ziyaretçiler tespit edilmekte ve Facebook hesabı var ise eşleştirilmektedir.

Facebook, ziyaretçi sayına bağlı olarak 24 saat içerisinde sana liste boyutunu yani kaç kişiyi listeye aldığını gösterecektir. Sonrasında bu listeyi seçerek, internet sitesine tıklama ya da gönderi öne çıkarma gibi reklam türlerini kullanabilirsin. Ek olarak bu kitleyi erkek - kadın ya da mobil - bilgisayar kullanıcıları gibi de ayrıştırıp reklamlar sunabilirsin.

Hazırladığın reklamlar, Facebook'un zaman tünelinde belirli aralıklarla sponsorlu olarak ilgili kişilere gösterilecektir. Özellikle ürün veya hizmetinle ilgilenen ama net karar veremeyen kullanıcılar için oldukça etkili olacak ve yeni müşteriler bulmanı sağlayacaktır.

Yine Facebook'un markası olan Instagram üzerinden de aynı listeyi ve ekranları kullanarak reklam oluşturabilirsin. Özellikle moda, gıda gibi sektörlerde Instagram'ın geri dönüşümü oldukça yüksek olacaktır. Instagram'ın da normal zaman tünelinde belirli aralıklarla reklamların hedef kitlene gösterilecektir.

04.11.2015

Yorumlar
Yorumlar ile ilgili tüm sorumluluk yorum yazan kişiye/hesaba aittir.
Yorumlar ile ilgili Clouds Web hiç bir sorumluluk kabul etmemektedir ve istediği yorumu bilgilendirme yapmadan. kaldırma hakkına sahiptir.
Clouds Web Blog'a Dön