Web Sitende Logo Kullanırken Dikkat Etmen Gereken 3 Nokta

Logo, bireysel ya da kurumsal kimliğini yansıtan imgedir.

Web Sitende Logo Kullanırken Dikkat Etmen Gereken 3 Nokta

Her logo, sahibini bir kalemde anlatır. Örneğin, ürün tanıtımı yapılan bir web sitesinde logo kaliteyi vurgularken, bir inşaat şirketinin web sitesinde kurumsallığa atıfta bulunabilir. Logo, aslında web sitenin özetidir ve ziyaretçilerinin kafasında seninle ilgili oluşacak düşünce üzerinde oldukça etkilidir. Gel, web sitende logo kullanımına ilişkin önemli olan 3 noktayı irdeleyelim.

1- Logonu tasarım rehberi olarak kullan.

Logo, web sitende bulunması gereken renkleri tespit etmene yarayan en önemli yol göstericidir. Web sitende kullanmak istediğin olmazsa olmaz renkler varsa, bu renkler ya da çok yakın tonları logonda yer almalıdır. Genel tasarım uyumu için logo ve diğer tasarım öğeleri birbirini tamamlayıcı olmalı, ziyaretçilerde tasarımsal bütünlük hissi uyandırmalıdır.

2- Logonun kalitesine dikkat et.

Kalitesiz görselliğe sahip logolar, ziyaretçilerde olumsuz intiba bırakır. Profesyonellikten uzak, estetik değerlerden yoksun bir logo rahatsızlık uyandırır ve ziyaretçilerin içeriklere odaklanmasına engel olarak, web sitende vakit geçirme isteğini köreltir. Web sitenin konseptiyle uyumlu, yüksek çözünürlüklü ve arka plansız logo kullanmaya özen göster.

3- Logonun boyutunu tasarımına göre belirle.

Web sitende logo için ayıracağın alanı, tasarımı baz alarak belirlemelisin. Logon ne rahatsız edecek kadar büyük, ne de anlaşılamayacak kadar küçük olmalıdır. Web sitende yer vereceğin logonun boyutunu belirlerken sadece kullandığın cihazın ekranına göre düşünme, farklı boyutlardaki ekranları ve görünümleri de hesap et.

Bonus:

Eğer logon yoksa üzülme! Clouds Web site yönetim panelinde yer alan logo oluşturucu sayesinde, web siten için anında metinsel logo oluşturabilirsin.

13.01.2014
Yorumlar
Yorumlar ile ilgili tüm sorumluluk yorum yazan kişiye/hesaba aittir.
Yorumlar ile ilgili Clouds Web hiç bir sorumluluk kabul etmemektedir ve istediği yorumu bilgilendirme yapmadan. kaldırma hakkına sahiptir.
Clouds Web Blog'a Dön