Hazır Web Sitesi Kullanmanın Avantajları

Günümüzde web sitesi artık zorunlu bir ihtiyaç. Küçük, orta ya da büyük tüm şirketler artık web siteleri üzerinden müşterilerine ulaşıyor, pazarlama stratejilerini web siteleri üzerinden belirliyorlar. Elbette sadece şirketler değil, bireylerde artık kişisel web sitesi oluşturuyor ve bunu bir iletişim aracı olarak kullanıyorlar.

Web sitesine sahip olmak için bir çok yöntem var. Bunlardan bir tanesi yazılım ve kodlama biliyorsan kendi kendine bu işlemi yapmaktır. Diğer bir seçenek ihtiyaçlarınıza özel bir web sitesi tasarlatmak ve kodlatmak. Bu yöntemlerden farklı olarak hazır web sitesi yazılımlarından da faydalabilirsin. Dünya'da ve Türkiye'de bir çok hazır site altyapı sağlayıcısı bulunmakta ve milyonlarca web sitesine altyapı sağlamaktadırlar.

Biz bu yazımızda hazır web site altyapısı kullanmanın avantajlarını sıralamaya çalışacağız.

Hazır Web Sitesi Kullanmanın Avantajları

Hızlı Kurulum

Hazır web siteleri çok kısa sürede yayında olur ve beklemeye gerek kalmaz. Örneğin şu an içinde bulunduğunuz Clouds Web sadece 1 dakika içerisinde web siteni yayınlanmış ve sitene içerik girebileceğin düzende sana sunuyor.

Kimseye İhtiyacın Yok

İyi bir altyapı sağlayıcısından web site servisi aldığınızda hiçbir teknik bilgi ve kodlama bilmeden, ilgili altyapının yönetici arayüzü ile tüm siteni kendin tasarlayabilir ve içeriklerini girebilirsin. Elbette bu noktada hizmet aldığın altyapının sana iyi bir teknik destek servisi verdiğinden emin olmalısın. Kimseye ihtiyacın yok ancak takıldığın yerlerde de soru soman ve cevap alman sana fayda sağlayacağı gibi zamanından da tasarruf ettirecektir.

Hata Payı Yoktur

İyi bir hazır site altyapısının binlerce kez denendiğini düşünürsek senin web sitende yazılımsal bir hata çıkmayacağını belirtmek isteriz. Hazır web siteleri tek bir merkezden gözlemlendiği için oluşan aksaklıklara ya da olası yavaşlamalara anında müdahele edilir ve senin web siten bu olumsuzlukları yaşamaz.

Ücretsiz Deneme İmkanı

Hemen her hazır web site sağlayıcının ücretsiz denenme imkanı vardır. Bu da sana ilgili servisi satın almadan neler yapabileceğini, kullanımının nasıl olduğunu vb görmeni sağlar. Kısaca beğenirsen satın alırsın, beğenmezsen almazsın.

Ekonomiktir

Özel çözüm bir web sitesine göre oldukça ekonomiktir. Bütçeni hiç zorlamadan rahatlıkla hazır bir web sitesi sahibi olabilirsin.

Kurulum Ücreti Yoktur

Hazır web sitelerinin ilk başta satın alım esnasında bir lisans bedeli ve sonraki yıllarda da bu lisansı yenileme ücreti olur. Ekstra bir kurulum ücreti talep edilmez.

Paket Seçenekleri ile İhtiyacını Bulursun

Hazır site altyapıları genellikle paketler ile çeşitlendirilir. Bu paketleri iyi inceleyerek ve kıyaslayarak ihtiyacın olan paketi seçebilirsin.

Sürekli Gelişir

Tek bir merkezden kontrol edilen bu servisler yenilemeler yapıldıkça bunları tüm kullanıcılara yansıtır. Dolayısı ile sürekli gelişir ve sürekli gelişen teknolojiye adapte olurlar.

Bu servisi satın almadan önce ilgili yerin bir şirket olduğundan, iyi bir destek ekibi olduğundan ve önceden oluşturdukları sitelerin hızlı ve düzenli olmasını kontrol etmelisin. Ve elbette mobil uyum, SEO altyapısı, SSL sertifikası gibi özelliklerinde varolduğundan emin olmalısın.

03/02/2020

İlgini Çekebilir:

02/05/2020
Alan adını seçmeye karar verdiğinizde karşınıza sonsuz seçenek çıkacaktır. Doğru alan adını seçebilmenizi için kendinize bazı sorular sormanız gerekmektedir. Alan Adınızı Bir Marka Adı Olarak Düşündünüz mü? Bu duru... Devamı
20/04/2020
Web Sitesi Açmanız için 7 Teşvik Edici Neden Büyük Kitlelere Ulaşmak Öncelikle "Neden bir web sitesi açmalıyım?" diyorsanız bu sorunun en kısa cevabı, web sitelerinin kişi ya da kurumların kolaylıkla büyük kitleler... Devamı
09/04/2020
Günümüzde artık tüm sektörlerde işler online olarak yürümeye başladı. Eskiden beri bunun altyapısı sağlanmakta idi; ancak yıllar içerisinde gelişen teknoloji, yeni neslin dijital kullanım alışkanlıkları ve zaman içerisin... Devamı
07/04/2020
Bir web sitesi sahibi olmak istiyor; ancak nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız; siteyi yaptırmakla iş bitmiyor, nasıl kendimi ve ürünlerimi uygun şekilde anlatacağım diyorsanız bu yazımız sizlere fikir verebilir. ... Devamı
05/04/2020
Tarihte belki de 100 yılda bir denk gelebilecek bir olaya şahit olduk ve adeta tarihe tanıklık ediyoruz. Şu zor günlerde evde kalarak hem kendimizin; hem de çevremizin sağlığını korumak için elimizden geleni yapıyoruz. ... Devamı
28/03/2020
Clouds Hazır Web Sitesi ile web sitesi oluşturmak çok kolay. Clouds Web ile kimseye ihtiyacın olmadan ve teknik bilgiye sahip olmadan istediğin gibi bir web sitesi üretmen mümkün. Clouds Web tüm işletme, sektör ve birey... Devamı