Web Sitenize Günde Yarım Saat Ayırın

Web Sitene Günde Yarım Saat Ayırmalısın

Günümüzün teknoloji çağı olduğu düşünüldüğünde, sanal dünyanın etkisi göz ardı edilemeyecek düzeye gelmiştir. Artık gazeteleri bile internet üzerinden okuma alışkanlığı gelişti, bir çok basılı yayın internete ağırlık vererek en güncel bilgileri anlık olarak web sitesi üzerinden paylaşmaya ve hatta basılı yayınlarını sadece internete döndürerek dijital yayın ile devam etme kararı almış durumda. Ya da azımsanmayacak kadar çok ürün ve hizmet satışı yapan firmanın, ağırlığını internet satışlarına vererek, kimisinin klasik ticaret geleneğinden koparak tamamen online ticarete yönlenmesi söz konusu hale gelmiştir. Bunun bir çok geçerli sebebi var, öncelikle dijital dünyada var olmanın maliyetlerinin çok daha düşük olması, zaman ve mekan kısıtı olmaksızın çok daha fazla potansiyel ziyaretçi ve müşteriye ulaşabilme imkanı, 7/24 ulaşılabilirlik, ziyaretçi ve müşteri ile hızlı etkileşim fırsatları vb...

Dijital dünyada yerini almaya karar verdin ve belki de zaten web siteni açtın. Peki web sitesini açıp, kenara çekilmek seni başarıya götürmek için yeterli olacak mı? Bu sorunun cevabı maalesef ki hayır olacaktır. İnternet kullanıcıları artık çok bilinçli; aradıklarını iyi biliyorlar, en yeniye en güvenilir elden ulaşma amacındalar... Bir ürün ya da hizmet alacaklarsa ürünün özelliklerini, hizmetin kapsamını, kullanıcı yorumlarını inceliyorlar, fiyat analizleri yapıyorlar, güvenilir siteleri tercih ediyorlar. Haber ya da etkinlik duyurularının takibinde sık güncellenen, dikkat ve ilgi çekici içeriğe sahip, güvenilir yayın yapan web sitelerini sık kullanılanlara ekliyorlar.

Başarılı bir web sitesine sahip olmak için neler yapmalı?

Ziyaretçiler ve müşteriler için tercih edilen bir web sitesi, herşeyden önce ulaşılabilir olmalı, gerek sosyal medya hesaplarından ya da linklemeler vasıtasıyla olsun gerek arama motorlarından yönlendirme ile olsun, ziyaretçi web sitesi adresine ulaşmak istediğinde hızlı bir şekilde siteye ulaşabilmeli. Sonrasında göz yormayan, kolay ulaşılabilir bir tasarım ile karşılaşması, web sitesini kullanımını kolaylaştıracak ve web sitesinde geçireceği zamanı arttırmasına yardımcı olacaktır.

Bir ziyaretçinin ya da potansiyel müşterinin bir web sitesinde uzun zaman geçirmesini sağlamanın ve sonrasında sık sık takip etmesinin en önemli yollarından biri, özgün ve ilgi çekici içerikler sunmaktan geçer. Mümkün olduğu kadar sık güncellenen, yeni ve çarpıcı içeriklere sahip bir web sitesi ziyaretçilerin daima artmasına ve sadık birer kullanıcı olmasına yardımcı olacaktır. Bu içerikleri paylaşmaya web sitende bir Blog oluşturarak başlayabilirsin.

Web sitendeki içerikleri daima güncel tutmaya özen göstermelisin. Vakti geçen haber, etkinlik ve ya kampanyaları varsa arşiv konumlandırmasına getirmeli ve görünür, güncel alandan çıkarmalısın. Artık var olmayan ürünleri, hizmetleri, referansları vs... silmeli, web sitende her zaman güncel ürün, hizmet, referans, haber, etkinlik vb... içeriklerin yer alması için zaman ayırmalısın.

Web siten için ayıracağın günlük yarım saatlik bir vakit, tüm bu çalışmaların düzgün bir şekilde yürütülmesi için yeterli olacaktır. Düzenli olarak emek harcadığında güncel, içeriği güçlü bir web sitesine sahip olursun, bu sayede de SEO'su başarılı, arama motorlarında, sosyal medyada ulaşılabilir ve takip edilen başarılı bir web sitesine de sahip olursun...

Yapman için önerilerimizi seninle paylaştık, umarız sen de web siten ile başarıya ulaşırsın. Bu tavsiyeler için ayıracak vakit bulamıyorum dersen de, Clouds sana yardımcı olmak için burada... Tüm bu süreçleri senin için takip etmemizi istersen, www.clouds.com.tr'den bizlere ulaşabilirsin.

05.06.2019

Yorumlar
Yorumlar ile ilgili tüm sorumluluk yorum yazan kişiye/hesaba aittir.
Yorumlar ile ilgili Clouds Web hiç bir sorumluluk kabul etmemektedir ve istediği yorumu bilgilendirme yapmadan. kaldırma hakkına sahiptir.
Clouds Web Blog'a Dön