Web Sitenin Başarısı için Blog Oluşturmanın Faydaları

Web Sitenin Başarısı için Blog Oluşturmanın Faydaları

Web sitesinin etkin bir biçimde ziyaret edilmesi ve takip edilmesi web sitesinin sadece ziyaretçi istatistiğini etkileyen etkenler değildir. Aynı zamanda özellikle site içeriği ile doğru orantılı olarak hazırlanmış başarılı içerikler web sitesinin SEO başarısı ile birebir ilgilidir.

İster kurumsal olsun ister hobi amaçlı isterse satışa yönelik olsun, bir web sitesinin var olma sebebi ulaşılabilir olmasıdır. Bir web sitesi ancak ulaşılabilir olduğunda ve ziyaretçilerle etkileşime geçebildiğinde mesajlarını verebilir, kendini tanıtabilir ya da ürünlerini sattırabilir. Ulaşılabilirlik ise bir kaç ana etken sayesinde gerçekleşebilir; doğru seçilmiş bir alan adı, update oranı yüksek bir barındırma hizmeti, alt yapısal olarak başarılı bir web sitesi, amaca yönelik hazırlanmış özgün içerikler... Bu başlıklar web sitesinin SEO başarısını etkiler ve ziyaretçilere ulaşılmasını sağlar. Bunların yanı sıra web siten sık güncellenen özgün içeriklere sahipse, o zaman yeni ziyaretçilere ulaşmanın yanı sıra sadık bir ziyaretçi kitlesine sahip olur ve yeni içerikler için eski ziyaretçilerini de sıkı sık web siteni ziyaret etmesini sağlarsın. Bu da web siten ile ulaşmak istediğin amaca yaklaşmanı sağlayacaktır.

Sık güncellenen özgün içerikler için web sitenin ihtiyacı olan ana başlık Blog olacaktır. Bunun başlıca sebebi bloğun bir paylaşım ağı olmasıdır ve gerek teknolojik olarak gerek de yazarın yorumlarına bağlı tek bir ana başlıkta bir çok içeriği aynı anda paylaşabilmeni sağlamasıdır.

Etkili Blog içeriği oluşturmak için neler yapmalı?

Doğru bir içerik seçimi

Web siten ile alakalı bir konu seçmek öncelikli hedefin olmalı. İster güncel bir gelişme isterse bilimsel bir analiz isterse tamamen yoruma yönelik olsun ziyaretçilerini doğru yönlendirecek, bilgilendirecek, meraklarını giderecek ya da merak uyandıracak bir konun olmalı.

Özgün bir yazı

Kopyala yapıstır hiç bir içerik Bloğunu güçlendirmeyecektir. Bunun yerine seçtiğin konu ile ilgili özgün ve anlaşılır ve doğru bir dille yazını oluşturman gerekli. Yazı çok uzun olmamalı, okuyanı sıkmamalı... Kullandığın kelimeler SEO'da çok etkili olacak o nedenle kelime seçimlerine dikkat etmelisin. Yazının biçimlendirmesini uygun kullanmak yazının okunmasını kolaylaştıracaktır, örneğin içeriğinde önemli kelimeleri bold olarak kullanmak, ilgili resim kullanmak, gerekli yerlerde blog içerisindeki diğer yazılara link vermek vb...

Çarpıcı bir başlık

Bir Blog yazısının ilk etapta okuma isteği uyandırması çok önemlidir, çünkü dilediğin kadar başarılı bir içerik oluşturmuş ol, başlığın ilgi çekici değilse yazının okunma olasılığı o kadar düşük olacaktır. Bu sebeple yazı ile alakalı ama vurgulayıcı ve çarpıcı çok uzun olmayan bir başlık seçmeni öneririz.

Artık Blog yazın hazır...

Bu önerileri dikkate alarak haftada en az 3-5 yazı yazman Bloğu güncel tutmanı sağlayacaktır. Aynı zamanda Blog yazılarını Sosyal Medya hesaplarından da paylaşarak hem Sosyal Medya hesapların güncel kalmış olacak hem de web siten ile etkileşimi arttırmış olacaksın.

Tüm bu çalışmalar için vakit bulamıyorsan, Clouds sana yardımcı olmak için burada... Tüm bu süreçleri senin için takip etmemizi istersen, www.clouds.com.tr'den bizlere ulaşabilirsin.

10.04.2019

Yorumlar
Yorumlar ile ilgili tüm sorumluluk yorum yazan kişiye/hesaba aittir.
Yorumlar ile ilgili Clouds Web hiç bir sorumluluk kabul etmemektedir ve istediği yorumu bilgilendirme yapmadan. kaldırma hakkına sahiptir.
Clouds Web Blog'a Dön