Google, Web Sitelerini Arama Sonuçlarında Mobil Uyumluluğa Göre Sıralayacak

Önceki yazılarımızda Google'ın mobil uyumlu siteleri ne kadar çok sevdiğini defalarca kez aktarmıştık. Belirtmiş olduğumuz durum, bugün itibariyle, Google tarafından bir kere daha resmen onaylandı. Google'ın resmi blogunda yer alan açıklamaya göre, 21. Nisan'da Google arama motoru algoritmasını mobil uyumlu sitelere öncelik vermek üzere değiştirecek.

Google, Web Sitelerini Arama Sonuçlarında Mobil Uyumluluğa Göre Sıralayacak

Google, mobil uyuma sahip kullanıcı dostu web sitelerine, ziyaret gerçekleştirilen her cihaz üzerinde sorunsuz görüntülenebilir ve tamamen okunabilir olmaları sebebiyle, bu özelliklere sahip olmayan web sitelerine göre arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer verecek. Güncellemeyle birlikte bir web sitesinin mobil uyumlu olup olmaması, Google arama sonuçlarındaki sıralamasını doğrudan etkileyecek.

Google'ın makalesinden mobil uyumluluğun önemini gösteren bir alıntı:

Google, Web Sitelerini Arama Sonuçlarında Mobil Uyumluluğa Göre Sıralayacak

Web siten mobil uyumlu değilse, elini çabuk tutmanda fayda var. Çünkü 21 Nisan'dan sonra mobil uyumlu olmayan web siten arama sonuçlarında alt sıralara düşebilir ve buna bağlı olarak ziyaretçi sayısında ciddi kayıplar yaşayabilirsin.

Google'ın konu ile ilgili orjinal makalesi

Clouds Web'in mobil uyumlu özelliklerini keşfet

27.02.2015
Yorumlar
Yorumlar ile ilgili tüm sorumluluk yorum yazan kişiye/hesaba aittir.
Yorumlar ile ilgili Clouds Web hiç bir sorumluluk kabul etmemektedir ve istediği yorumu bilgilendirme yapmadan. kaldırma hakkına sahiptir.
Clouds Web Blog'a Dön