Hazır Web Sitesi Kullanmanın Avantajları

Günümüzde web sitesi artık zorunlu bir ihtiyaç. Küçük, orta ya da büyük tüm şirketler artık web siteleri üzerinden müşterilerine ulaşıyor, pazarlama stratejilerini web siteleri üzerinden belirliyorlar. Elbette sadece şirketler değil, bireylerde artık kişisel web sitesi oluşturuyor ve bunu bir iletişim aracı olarak kullanıyorlar.

Web sitesine sahip olmak için bir çok yöntem var. Bunlardan bir tanesi yazılım ve kodlama biliyorsan kendi kendine bu işlemi yapmaktır. Diğer bir seçenek ihtiyaçlarınıza özel bir web sitesi tasarlatmak ve kodlatmak. Bu yöntemlerden farklı olarak hazır web sitesi yazılımlarından da faydalabilirsin. Dünya'da ve Türkiye'de bir çok hazır site altyapı sağlayıcısı bulunmakta ve milyonlarca web sitesine altyapı sağlamaktadırlar.

Biz bu yazımızda hazır web site altyapısı kullanmanın avantajlarını sıralamaya çalışacağız.

Hazır Web Sitesi Kullanmanın Avantajları

Hızlı Kurulum

Hazır web siteleri çok kısa sürede yayında olur ve beklemeye gerek kalmaz. Örneğin şu an içinde bulunduğunuz Clouds Web sadece 1 dakika içerisinde web siteni yayınlanmış ve sitene içerik girebileceğin düzende sana sunuyor.

Kimseye İhtiyacın Yok

İyi bir altyapı sağlayıcısından web site servisi aldığınızda hiçbir teknik bilgi ve kodlama bilmeden, ilgili altyapının yönetici arayüzü ile tüm siteni kendin tasarlayabilir ve içeriklerini girebilirsin. Elbette bu noktada hizmet aldığın altyapının sana iyi bir teknik destek servisi verdiğinden emin olmalısın. Kimseye ihtiyacın yok ancak takıldığın yerlerde de soru soman ve cevap alman sana fayda sağlayacağı gibi zamanından da tasarruf ettirecektir.

Hata Payı Yoktur

İyi bir hazır site altyapısının binlerce kez denendiğini düşünürsek senin web sitende yazılımsal bir hata çıkmayacağını belirtmek isteriz. Hazır web siteleri tek bir merkezden gözlemlendiği için oluşan aksaklıklara ya da olası yavaşlamalara anında müdahele edilir ve senin web siten bu olumsuzlukları yaşamaz.

Ücretsiz Deneme İmkanı

Hemen her hazır web site sağlayıcının ücretsiz denenme imkanı vardır. Bu da sana ilgili servisi satın almadan neler yapabileceğini, kullanımının nasıl olduğunu vb görmeni sağlar. Kısaca beğenirsen satın alırsın, beğenmezsen almazsın.

Ekonomiktir

Özel çözüm bir web sitesine göre oldukça ekonomiktir. Bütçeni hiç zorlamadan rahatlıkla hazır bir web sitesi sahibi olabilirsin.

Kurulum Ücreti Yoktur

Hazır web sitelerinin ilk başta satın alım esnasında bir lisans bedeli ve sonraki yıllarda da bu lisansı yenileme ücreti olur. Ekstra bir kurulum ücreti talep edilmez.

Paket Seçenekleri ile İhtiyacını Bulursun

Hazır site altyapıları genellikle paketler ile çeşitlendirilir. Bu paketleri iyi inceleyerek ve kıyaslayarak ihtiyacın olan paketi seçebilirsin.

Sürekli Gelişir

Tek bir merkezden kontrol edilen bu servisler yenilemeler yapıldıkça bunları tüm kullanıcılara yansıtır. Dolayısı ile sürekli gelişir ve sürekli gelişen teknolojiye adapte olurlar.

Bu servisi satın almadan önce ilgili yerin bir şirket olduğundan, iyi bir destek ekibi olduğundan ve önceden oluşturdukları sitelerin hızlı ve düzenli olmasını kontrol etmelisin. Ve elbette mobil uyum, SEO altyapısı, SSL sertifikası gibi özelliklerinde varolduğundan emin olmalısın.

03/02/2020

İlgini Çekebilir:

17/10/2020
Türkiye'deki aktif kullanıcı sayısı Ekim 2020 itibariyle statista.com verilerine göre 44.12 milyon olan İnstagram , tanıtım stratejilerini belirlerken en önemli medya araçlarından biri halini aldığını açıkça bizlere göst... Devamı
15/10/2020
Bir web sitesinin en önemli amacı nedir? Elbette ziyaretçilerin aradığına kolayca ulaşabilmesi, site içerisinde rahatça gezinebilmesidir. Bunun sonucunda ziyaretçi o web sitesinden memnun olarak ayrılırsa web sitesi gerç... Devamı
11/10/2020
Web sitesi artık tüm işletmeler için zorunlu bir ihtiyaç. Web sitesi olmayan işletme sayısı hemen hemen yok gibi. Bir işletmenin en önemli tanıtım yüzü günümüzde web siteleri olarak görülmektedir. Web sitesinin farkl... Devamı
07/10/2020
Bir web sitesi oluşturmaya karar verdiğinize göre artık nasıl bir yöntem ile bunu yapabileceğinizi araştırmaya başladınız. Araştırmalarınız sonucunda 3 yöntem ile bir web sitesi sahibi olabileceğinizi gördünüz. Bunla... Devamı
06/10/2020
Bu yazımızda verimli, sana fayda sağlayacak bir web sitesini oluşturmak için neler gerekli bunları anlatmaya çalışacağız. Öncelikle başarılı bir web sitesi ne demektir? Ne anlama gelir? Öncelikle bu sorunun cevabını ... Devamı
30/09/2020
Web sitesi açmak isteyen ya da halihazırda bir web sitesi kullanan herkesin cevabını en çok öğrenmek istediği soruların başında haklı olarak bu soru gelir. Biz bu yazımızda web sitenizi, Google'da arandığında bulunabilec... Devamı