Hazır Web Sitesi Kullanmanın Avantajları

Günümüzde web sitesi artık zorunlu bir ihtiyaç. Küçük, orta ya da büyük tüm şirketler artık web siteleri üzerinden müşterilerine ulaşıyor, pazarlama stratejilerini web siteleri üzerinden belirliyorlar. Elbette sadece şirketler değil, bireylerde artık kişisel web sitesi oluşturuyor ve bunu bir iletişim aracı olarak kullanıyorlar.

Web sitesine sahip olmak için bir çok yöntem var. Bunlardan bir tanesi yazılım ve kodlama biliyorsan kendi kendine bu işlemi yapmaktır. Diğer bir seçenek ihtiyaçlarınıza özel bir web sitesi tasarlatmak ve kodlatmak. Bu yöntemlerden farklı olarak hazır web sitesi yazılımlarından da faydalabilirsin. Dünya'da ve Türkiye'de bir çok hazır site altyapı sağlayıcısı bulunmakta ve milyonlarca web sitesine altyapı sağlamaktadırlar.

Biz bu yazımızda hazır web site altyapısı kullanmanın avantajlarını sıralamaya çalışacağız.

Hazır Web Sitesi Kullanmanın Avantajları

Hızlı Kurulum

Hazır web siteleri çok kısa sürede yayında olur ve beklemeye gerek kalmaz. Örneğin şu an içinde bulunduğunuz Clouds Web sadece 1 dakika içerisinde web siteni yayınlanmış ve sitene içerik girebileceğin düzende sana sunuyor.

Kimseye İhtiyacın Yok

İyi bir altyapı sağlayıcısından web site servisi aldığınızda hiçbir teknik bilgi ve kodlama bilmeden, ilgili altyapının yönetici arayüzü ile tüm siteni kendin tasarlayabilir ve içeriklerini girebilirsin. Elbette bu noktada hizmet aldığın altyapının sana iyi bir teknik destek servisi verdiğinden emin olmalısın. Kimseye ihtiyacın yok ancak takıldığın yerlerde de soru soman ve cevap alman sana fayda sağlayacağı gibi zamanından da tasarruf ettirecektir.

Hata Payı Yoktur

İyi bir hazır site altyapısının binlerce kez denendiğini düşünürsek senin web sitende yazılımsal bir hata çıkmayacağını belirtmek isteriz. Hazır web siteleri tek bir merkezden gözlemlendiği için oluşan aksaklıklara ya da olası yavaşlamalara anında müdahele edilir ve senin web siten bu olumsuzlukları yaşamaz.

Ücretsiz Deneme İmkanı

Hemen her hazır web site sağlayıcının ücretsiz denenme imkanı vardır. Bu da sana ilgili servisi satın almadan neler yapabileceğini, kullanımının nasıl olduğunu vb görmeni sağlar. Kısaca beğenirsen satın alırsın, beğenmezsen almazsın.

Ekonomiktir

Özel çözüm bir web sitesine göre oldukça ekonomiktir. Bütçeni hiç zorlamadan rahatlıkla hazır bir web sitesi sahibi olabilirsin.

Kurulum Ücreti Yoktur

Hazır web sitelerinin ilk başta satın alım esnasında bir lisans bedeli ve sonraki yıllarda da bu lisansı yenileme ücreti olur. Ekstra bir kurulum ücreti talep edilmez.

Paket Seçenekleri ile İhtiyacını Bulursun

Hazır site altyapıları genellikle paketler ile çeşitlendirilir. Bu paketleri iyi inceleyerek ve kıyaslayarak ihtiyacın olan paketi seçebilirsin.

Sürekli Gelişir

Tek bir merkezden kontrol edilen bu servisler yenilemeler yapıldıkça bunları tüm kullanıcılara yansıtır. Dolayısı ile sürekli gelişir ve sürekli gelişen teknolojiye adapte olurlar.

Bu servisi satın almadan önce ilgili yerin bir şirket olduğundan, iyi bir destek ekibi olduğundan ve önceden oluşturdukları sitelerin hızlı ve düzenli olmasını kontrol etmelisin. Ve elbette mobil uyum, SEO altyapısı, SSL sertifikası gibi özelliklerinde varolduğundan emin olmalısın.

03/02/2020

İlgini Çekebilir:

16/12/2020
Web siteleri yıllardır hayatımızda var ve bir firmanın internet üzerindeki tanıtımı için en önemli araçtır. Son yıllarda önemini daha da arttırmakla birlikte eskiden web sitesi tercihen yapılabilirken, artık bir web site... Devamı
25/11/2020
Firmanız için ya da kişisel bir web sitesi yapmaya karar verdiniz, bu yüzden de bir web site altyapısı araştırmaya başladınız. Tabii karşınıza birçok seçenek çıkacaktır. Öncelikli olarak, hazır web sitesi altyapısı ve öz... Devamı
07/11/2020
Bir işletmenin kendine ait bir web sitesi olması artık tamamen bir zorunluluk haline gelmiştir. Web sitesi, bir firmanın internet üzerindeki yüzü ve kendini tanıtabileceği hem en pratik; hem de en uygun maliyetli alandır... Devamı
04/11/2020
Web sitesi birçok yolla oluşturulabilir, birçok amaca da hizmet edebilir. Dilerseniz bir uzmandan yardım alıp dilerseniz de hazır temaların bulunduğu siteleri tercih ederek web sitenizi oluşturabilirsiniz. Bu noktadan so... Devamı
03/11/2020
Dijitalleşen dünyada fiziksel olarak var olan bir çok şeyin dijital ortama da entegre edilmesi artık neredeyse zorunlu hale gelmiştir. Firmaların buna ayırdığı bütçeye ve firmanın kendi büyüklüğüne göre web sitenizin gör... Devamı
17/10/2020
Türkiye'deki aktif kullanıcı sayısı Ekim 2020 itibariyle statista.com verilerine göre 44.12 milyon olan İnstagram , tanıtım stratejilerini belirlerken en önemli medya araçlarından biri halini aldığını açıkça bizlere göst... Devamı